top of page
Writer's pictureAndrej Stojanovic

Kako spremiti test informisanosti


Pošto polako dolazi vreme upisa na fakultet, i pošto se ja lično mučim sa pripremom za test informisanosti mislio sam da mogu da podelim znanje koje sam prikupio i možda nekome malo olakšam taj deo upisa na fakultet. Kao što znate pitanja sa tih testova su neretko veoma teška i maturantima se daje do znanja da ne očekuju prevelik broj poena sa tog testa. Neki ljudi govore da je nemoguće dobiti maksimalan broj poena, šta je po prilično tačno. Ali kako sespremati za taj test. Ne postoji jedna knjiga, ili jedno mesto sa kog bismo se mogli adekvatno spremiti. I zato nam je potrebna šira slika.



Kvizovi

Ovo je verovatno najočigledniji način pripreme. Na sreću Slagalica, Potera i par drugih kvizova rade svoj posao veoma dobro, što se tiče pronalaženja teških pitanja iz svih sfera. I pored svega toga daju nam odgovore.

Pored TV kvizova postoje i druge alternativne metode. Na app store-u postoji na stotine igrica i mini igara koje mogu da pomognu. Asocijacije, bilo koja trivia igra, sporcle i još mnogo drugih. Te igrice učenje čine zabavnim, isto kao i TV kvizovi.


TESTOVI

Međutim samo kvizovi nisu dovoljni. Pogotovo kada se uzme u obzir ogromna količina podataka koja se baca na buduće brucoše. Na raznim sajtovima postoje testovi koji su slučni onima koji se rade na prijemnom. Na sajtu filozofksog fakulteta u beogradu mogu se naći pitanja iz prethodne 3 godine, kao i na sajtu Akademije Oxford i sajtu Najstudent. Na sajtu Fliyofoskog fakulteta nalaze se testovi u celini, dok se na druga dva sajta nalaze testovi sa po 15 pitanja.


DRUGO

Pored testova i kvizova samo gluglanje i slušanje vesti može da pomogne. Kao i gledanje block buster filmova. Posete online izložbama takođe može dosta pomoći. Postoje i mnoge stranice na društvenim mrežama koje mogu da budu od koristi. Naravno ne treba zaboraviti na YouTube, i u skorije vreme TikTok. Čitanje knjiga i proširenje vokabulara takođe utiču pozitivno na proces pripreme.


VERDICT

Ukratko, priprema za prijemni nije toliko teška koliko je obimna. Glavni cilj idalje treba da vam bude maksimalan broj poena na ostalim ispitima, kao i izvlačenje što boljeg proseka na kraju svake godine.

34 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page